Rigo Räim võitis Prantsuse Guajaanas tähtsa velotuuri

Jalgrattur Rigo Räim võitis Prantuse Gujaanas viiest etapist koosnenud velotuuri Grand Prix Caron Diffusion, mis on sealse Tour de Guyane kõrval tähtsuselt teine võistlus.Rigo-Räim

Esimesel 140 km pikkusel etapil oli Rigo Räim neljas. Ta sai umbes 50 km enne finišit grupist seitsme mehega minema ja vahepeal oli juba vahe 2 minuti peal, kuigi finišis jäi edu alles 24 sekundit. „Aga tuuri silmas pidades oli see väga hea olukord,“ rääkis Rigo Räim.

Teise 127 km pikkuse etapi lõpetas Rigo Räim võitjana. Nagu esimeselgi päeval sai ta jooksikutegrupiga minema, aga seekord ründas ta ise 2 km enne finišit ja edestasin lõpus järgmisi 8 sekundiga. Peagrupp kaotas talle üle 3 minuti. Kokkuvõttes tõusis Räim velotuuri liidriks. Edu kahe järgmise sõitjaga oli kokkuvõttes 8 sekundit.

Kolmandal etapil oli kavas 10 km eraldistardist, kus Rigo Räim sai kolmanda koha, kuid üldarvestuses suutis ta ohtlike meestega vahet suurendada. Teisel kohale tõusnud ratturit edestas ta 36 sekundiga.

Järgmisel 90 km pikkusel etapil panustas Rigo Räim ainult kokkuvõttele ja kõrget kohta püüdma ei läinud. „Organiseerisime meeskonnaga grupifiniši, mis sobis meile väga hästi. Vahed jäid samaks, mis enne etappi,“ lausus ta.

Viimase 155 km pikkuse etapi lõpetas saarlane rahulikult peagrupis. „Meeskonnaga oli taktika sama, püüda kõik jooksikud enne finišit kinni ja korraldada grupifiniš. Saime sellega edukalt hakkama,“ märkis Rigo Räim, lisades, et õnneks saadi suhteliselt palju abi ka velotuuri kokkuvõttes teiseks tulnud sõitja meeskonnalt.

„Tuuriga jäin väga rahule, sain etapivõidu ja kokkuvõtte kätte,“ rõõmustas Rigo Räim, kelle sõnul olid need võidud klubile väga olulised, sest siiani olime veel ilma võiduta.

„Olid küll mõned poodiumikohad ja hulgaliselt top 10 tulemusi, aga rattaspordis need väga ei tähenda midagi. Ja kindlasti tähendavad need võidud ka mulle endale palju, viimati võitsin 2011. aasta kevadel. Peale seda on mul nüüd kaks väga keerulist hooaega olnud. Erinevad terviseprobleemid ja eelmisel hooajal tekkinud tõrked klubi vahetusega.“

Ka senine hooaeg pole päris ilma probleemideta läinud. Hooaja esimesed võistlused pidi Rigo Räim litsentsiprobleemide tõttu vahele jätma. Peale seda on siinses kalendris palju võidusõite erinevatel põhjustel ära jäetud.

Esialgse kalendri põhjal peaks tal olema praeguseks üle 30 võistluspäeva, aga reaalselt on neid tänaseks kogunenud kõigest 14. Rigo Räime enda jaoks oli tähtis võistlus paar nädalat tagasi Guadeloupe’l kuue etapiga velotuur. Paraku purunes tal juba esimesel etapil ratas ja kuna meeskonnal ei olnud varuratast kaasa võetud oli saarlane sunnitud velotuuri pooleli jätma. „Ses suhtes on nüüd teenitud võit mulle mingis mõttes kompentsatsiooniks,“ lausus ta.

Hooaeg aga jätkub ja kindlasti on tulemas Prantsuse Guajaanas veel kaks velotuuri. Pärast seda veel päris kindlat kalendrit teada pole. „Soov oleks osaleda juuni lõpus toimuvatel Eesti meistrivõistustel, aga selleks puudub hetkel veel rahaline kate,“ märkis Rigo Räim. „Loodan, et saan nüüd selle nädala jooksul tuleviku kohta pisut rohkem selgust.“

Aga olenemata sellest kuidas Räime juuni-juuli võistluskalender kujuneb, siis kindlasti on ta Prantsuse Guajaana klubi juures tagasi hiljemalt augusti alguses, et osaleda 16.-24. augustil toimuvaks rahvusvaheliseks Tour de Guayne velotuuriks, millel on 11 etappi. See on nii Rigo Räimele, kui klubile hooaja tähtsaimaks võistluseks.

Uudise allikas: www.saaremaasport.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.