Klubist

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking on 1994. aastal koondunud vabatahtlikkuse põhimõttel rajanev mittetulundusühing, mis ühendab jalgrattaspordi harrastajaid, treenereid, sportlasi ja kohtunikke Saare Maakonnas.

Laiemas mõttes on klubi eesmärgiks aktiivse ellusuhtumise ja sportliku eluviisi väärtustamine püüdes kujundada inimeste teadlikkust tervislikust eluviisist. Kitsamas tähenduses on see jalgrattaspordi propageerimine, viljelemine ning spordimeisterlikkuse tõstmine. Nii tegev – kui harrastusjalgratturitele on osalemine SJK Viiking poolt korraldatud jalgrattavõistlustel väljundiks panna proovile oma füüsilised ja taktikalised  võimed. Senise tegevuse vältel on klubi korraldanud hulganisti jalgrattavõistlusi nii lastele, harrastajatele kui tegevratturitele. Neist mastaapseim üritus on pikima traditsiooniga spordivõistlus Saaremaal – SAAREMAA  VELOTUUR!

Klubi jalgratturite sportlikud tulemused on aastaid maakonna pingereas parimate hulgas pakkudes konkurentsi nii Kuressaare linna kui Saare Maakonna parimate sportlaste selgitamisel.

SJK Viiking kuulub alates 2002. aastast tulumaksu soodustust võimaldavate MTÜ nimekirja.