Rigo Räim võitleb Guajaanas diskrimineerimise vastu

Prantsuse Guajaana amatöörklubisse Remire Montjoly Bike kuuluv jalgrattur Rigo Räim süüdistab koos klubijuhtidega kohalikku jalgrattaliitu diskrimineerimises, kuna saarlast ei lubata seal võistlema.

PA050080

„Pühapäeval pidi olema esimene sõit, aga kohalik Prantsuse Guajaana rattaliit eesotsas selle juhiga keeldus mind starti lubamast ja seda ilma ühegi selgituseta,“ rääkis Rigo Räim.

Protestiks sellisele käitumisele otsustasid ka teised tema klubikaaslased mitte startida. Vahejuhtumist on Rigo Räim informeerinud juba ka Prantsusmaa Jalgratturite Liitu (FFC), kes leidis samuti, et selline käitumine kohalike juhtide poolt on põhjendamatu, kuna saarlasel on startimiseks kõik vajalikud nõuded täidetud.

Probleemid võistlemisega olid Rigo Räimel juba eelmise aasta märtsis. Siis väitis tema endine Martinique’il asuv klubi Union Sportive Foyalaise, et saarlase võistlejalitsents kuulub neile.

Räime sõnul pole ta aga Martinique’i klubile kunagi kuhugi ühtegi allkirja andnud ja ta sõitis seal Eesti Jalgratturite Liidu litsentsiga ja Eesti alaliit on ka allkirjastanud saarlaste üleminekuks vajaliku paberi.

Kuna selline käitumine on Lõuna-Ameerikas asuva Prantsuse Guajaana alaliidu juhtide poolt muutunud juba tavaliseks, kirjutas Rigo Räim koos klubi esindajatega esmaspäeval avalduse ka Prantsuse Guajaana ametivõimudele, kus esitati rattaliidu suhtes diskrimineerimise süüdistus. „Ilmselgelt ei kehti mulle siin samad reeglid, mis kohalikele ratturitele,“ põhjendas saarlane pöördumist.

Kolmapäeval sai Rigo Räim kirjaliku kinnituse sobivuse kohta Prantsusmaa territooriumil võistelda ja rattur loodab väga, et sel nädalavahetusel pääseb ta viimaks ka stardijoonele.

Uudise allikas: www.saaremaasport.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.