Blogi, Endrik: uus hooaeg

Tsao!

Olen blogi kirjutamise juures tagasi, sest ehk on inimesi, keda ka minu tegemised huvitavad. Lisaks on see suurepärane variant arendada või vähemalt mingil määral vormis hoida enda kirjutamise oskust ja seada teksti vähe korrapärasemalt, kui facebookis chättides.

Igatahes… praeguseks hetkeks olen ma enda järjega jõudnud Prantsusmaale, sõidan sel aastal amatöörklubis Team Pro Immo Nicolas Roux, kuhu ma sain tänu enda heale sõbrale, vanale Otepää aegsele klassivennale ja nüüdseks momendiks ka juba uuele tiimmeidile Martin Laasile, kes tegi eelmise aastaga selgeks, et jaksab sõita küll ja kui veab jutini koos esimestega välja, siis on poodiumi pauk kah. Olgu tasemeks siis külakas Prantsusmaal või UCI sõit Lätis. Seda olukorda kasutas poiss hästi ära(minu seisukoha pealt vaadates) ja esitaski tiimile teiste nõudmiste seas selle, et järgmine aasta tahab ta mind meeskonda. Siinkohal tahakski õelda veelkord, tänx Laasu! Ei ole vist üllatus, et üks olulisemaid komponente elus ongi tutvus ja mitte lihtsalt suuresti, vaid puhtalt tänu sellele ma saingi võimaluse pääseda Prantsusmaale, mitte suvalisse tiimi, vaid DN1 katekooria ehk siis amatööride kõige kõrgema astme peale. Tõsi, hetkel on minul DN2 litsents ehk Prantsuse karikale ma peale ei saa(vähemalt esimestele mitte), aga usun, et ongi hea, kui on võimalus harjuda siinse sõidustiiliga enne nõks madalamate võidusõitudega, kui ronida kohe kõrgemale oksale ja üritada hammustada liiga suurt tükki korraga.

 

Tänaseks olen ma väljamaal treeninud peaegu kuu, selle sisse jäi ka nädalane laager meeskonnaga Hispaanias, Lloret de Mar’is. Laager oli küll raske, aga täpselt parajalt. Koormusi ja intensiivsust tõstin laagrini täpselt õigelt. Itensiivsus oli küll organisimile harjumatu üle pika aja, kuid siiski vastuvõetav, mis tal muud üle jääbki. Olin kuulnud prantslastest erinevaid lugusid, kuidas tiimiga koos treenides alati kiputakse panema ja edvistama, kuid enda õnneks ma siin meeskonnas seda küll ei täheldanud. Vahepeal sõideti küll kiiresti ja pandi ka litreid, aga see kõik oli õiges tasakaalus ning läheb arvesse võistluse simulatsioonina, mis on vajalik, et ka esimestel võistlustel ennast koduselt rattaseljas tunda. Meeskonnakaaslased tunduvad väga normaalsed inimesed olema ja see on ainult hea, sest ebameeldivate inimeste nimel on oleks ennast näiteks võistlustel palju raskem kasti sõita. Häid sõpru ja inimesi on üldse palju rõõmsam aidata ja nendega koostööd teha. Tore on ka see, et mitmed kutid on proffide seas sõitnud ehk on vast olemas inimesed, kellelt midagi õppida.
Nagu ikka siin elus satub ka minu, muidu sinisesse taevasse, vihmapilvi, milleks praegu ja tegelikult juba pikemat aega on olnd selg. Õnneks on mul kodumaal hea treener Indrek Rannama, kes vaatas minu possa rattal üle ja natuke korrigeeris seda, et selg paremas asendis oleks. Intsa annab alati nõu ka trenni osas, kui endal mõistsus otsa saab. Enamuse treeningplaanist teen ma endale ise, eriti ettevalmistavas perioodis, sest see ei ole eriti keeruline ja arvan, et sportlasele tuleb igati kasuks, kui ta ka ise oskab mõelda ,mitte lihtsalt ei järgi minuti pealt kava, mille treener on talle kirjutanud. See selleks, aga seljavalu vastu võitlen ma igasuguste spetsifiiliste harjutustega, mida ma teen lisaks peale igat treeningut rattal. Kasutan veel ka massaazirulli igapäevaselt, et lihaste eest hoolitseda. See on vähim, mida ma ise teha saan. Õnneks on meil klubis ka massöörid ja isegi ka füsioterapeut, kes mu selga paar korda juba vaadanud on ning see on ka tulemust toonud. Olen rahul!

Esimene võistlus on mul juba selle nädala lõpus pühapäeval. Trenni on tehtud korralikult ja enda hinnangul on kõik sujunud hästi, niiet võin hooajale vastu minna enesekindlalt. Isegi kui ma alguses kõige paremini ennast ei tunne, siis pole ka hulllu, sest eelnevad aastad on näidanud, ma olengi pigem hilisem õitseja.
Esimest korda elus on mul hooaja alguses kõik suht ideaalses seisus ja kurta oleks rohkem kui patt. 🙂

Puntsik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.