Endrik Puntso sai Prantsusmaal grupisõidus esimese etapivõidu

Prantsusmaa amatöörklubis Pro Immo sõitev jalgrattur Endrik Puntso võitis Tour de l’Ardèche Méridionale kolmanda 102 km pikkuse etapi ja sai kokkuvõttes kümnenda koha.

Endrik-Puntso.-Patrick-Bulidon

Kolmandal etapil sõideti kolm suurt ringi, mis sisaldas ühte 3 km pikkust tõusu. Juba kümnendal kilomeetril sai Endrik Puntso koos nelja mehega tõusu lõpus äraminekusse. „Suhteliselt kergelt sai eest ära,“ tõdes rattur, kelle grupile lisandus peagi veel kaheksa meest.

„Siis ma enam tööd põhimõtteliselt ei teinud, sest minu meeskonnakaaslane oli kokkuvõttes teisel kohal. Istusin atrõõvi taga ja mingi 50 km lõpuni sain aru, et mul on täna üle keskmise head jalad ja hakkasin vaikselt mõtlema, kuidas neid realiseerida. Hakkasin ringi peal sobivat kohta välja valima.“

Jooksikute pundis oli Chambery klubis sõitev austraallane, kes ei teinud ka tööd, sest tema meeskonna mees oli velotuuri liider. Umbes 30 km enne lõppu sõnas ta saarlasele, et I’m gonna go and you gonna come with me!

„Mõtlesin, et mulle sobib,“ rääkis Endrik Puntso. „Poiss on samamoodi suuremat kasvu sõitja nagu mina ja temaga hea vunkida. Panimegi siis poole laskumise peal, kus vahepeal olid nukid gaasi põhja ja keegi ei istunud taga ära. 5 km olime koos sõitnud, kui sain aru, et tüüp veab oluliselt aeglasemalt, kui mina. Mõtlesin, et kavaldab. See moment oli meil just mingi 800 m tõusnukk käsil, kui mul tuli tagant treener ja ütles et ära selle tüübiga küll tööd tee, sest ta oli meile kokkuvõttes liiga ohtlik. Aga ma sain juba siis aru, et olen tugevam ning tõstin veits tempot ja üksi ma läinud olingi.“

Endrik Puntso sõnul oli õnneks allatuul, kuigi vahepeal puhus ka küljelt. Ta võttis endast maksimumi ja sai uhkest soolost oma elu esimese võidu grupisõidus.

Noormees tunnistas, et esimesel päeval ei saanud ta äraminekusse sisse, aga kui see oleks õnnestunud, siis tõenäoliselt ta viimast etappi võitnud ei oleks. „Nii, et olen väga rahul!“ rõõmustas esimesel etapil 14. ja teisel 18. koha saanud Endrik Puntso.

Uudise allikas: www.saaremaasport.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.