Rigo Räim hakkab sõitma Prantsusmaa Guajaanas

Jalgrattur Rigo Räim lendab teisipäeval Lõuna-Ameerikasse, kus hakkab sõitma Prantsuse Guajaana amatöörklubis Remire Montjoly Bike.

1305658831162

Samas klubis tahtis Rigo Räim sõita juba eelmisel aastal, kuid kuna tema eelmine Kariibi mere saarel Martinique’l asuv klubi ei andnud saarlasele üleminekuluba jäi minek ära, aga kokkupuude oli loodud.

„Suusõnaline kokkulepe oli mul nendega juba juunist olemas,“ rääkis Rigo Räim. „Sügisel saime täpsemad tingimused paika nii, et mujalt polnud mul isegi vaja otsida. Jäin eelmisel aastal nähtu põhjal klubiga väga rahule ja see oligi peamiseks põhjuseks, miks neile ka selleks hooajaks jah ütlesin.“

Räime sõnul on tema valikul olulisel kohal ka klubi poolt tagatud väga head sportlikud- ja elamistingimused, mis teevad rattaspordi tema jaoks ikkagi tööks mitte hobiks, mille Eestis peaks ise kinni maksma.

Praegu on Rigo Räim valmistunud hooajaks Eestis ning treeningplaanidesse on kuulunud jõusaali ja jalgrattatreeningud. Kuna talvine ilm on olnud siin harjutamiseks pigem soosiv, siis peaks ratturi hinnangul kodune ettevalmistus olema väga hea.

„Olen siin saanud piisavalt seda nn „musta tööd” teha ja kilomeetreid koguda, millele võib juba spetsiifilisemate harjutustega midagi ehitama hakata,“ selgitas Rigo Räim, kes saab juba uuel nädalal märksa paremates tingimustes treenimist jätkata.

Rigo Räime esimeste startideni jääb kuu, mis peaks olema piisav aeg, et end juba esimesteks sõitudeks korralikku konditsiooni viia. „Usun, et olen vähemalt sama hea, kui 2010. aastal mil tegin oma senise parima hooaja,“ oli ta optimistlik.

„Pärast seda on erinevad vigastused ja igasugused viperused mind tublisti raputanud, aga loodan, et nüüd olen tagasi seal, kus pean. Oluline on teha stabiilselt hea hooaeg.“Täpset võistluskalendrit Rigo Räim veel näinud ei ole, aga meeskonna jaoks saab olema tähtsaim sõit augustis toimuv 11. etapiline Guajaani tuur. „Eelmise aasta põhjal võin öelda, et olen paljudel sõitudel kindlasti klubi esinumber, seega peaks võimalusi võidu peale sõita olema piisavalt,“ lausus ta.

Eestis võib Rigo Räime näha sõitmas ehk juunis toimuvatel Eesti meistrivõistlustel, aga lõplik otsus selle kohta tuleb ilmselt mais. Kuna Lõuna-Ameerikast koju käimine pole just odav lõbu, siis meistrivõistlustel osalemine saab teoks vaid juhul, kui klubi seda samuti oluliseks peab ja toetab.

Saaremaa Jalgratturiteklubi Viiking juht ja treener Riho Räim peab venna Prantsuse Guajaanasse minekut ka strateegiliselt oluliseks ja seda just Rio de Janiero olümpiamänge silmas pidades.

„Kuna prantslased kavandavad endale sinna olümpiamänge silmas pidades treeningkeskust, siis meie poolne eelnev luure on ka tähtis, kui arvestada, et Mihkel Räim on arvatud maanteesõidus olümpiakandidaadiks,“ rääkis Riho Räim.

Uudise allikas: www.saaremaasport.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.