Mihkel Räimel tuleb võistlustihe hooaeg

Kuressaare linna Aasta sportlaseks valitud Prantsusmaa amatöörklubis ProBikeShop St Etienne sõitva jalgratturi Mihkel Räime hooaeg kestab veebruarist oktoobrini.

cv pilt

„Aasta sportlaseks valimine tuli väga suure üllatusena, sellest sain teada interneti teel uudiseid lugedes,“ rääkis Prantsusmaal hooajaks valmistuv Mihkel Räim.

„Eks see tiitel ole nii innustus kui ka kohustus, kuigi selles suhtes see minu elu ei muuda. Niikui nii üritan anda endast alati sada protsenti ning olla noortematele ja mõnikord isegi vanematele inimestele eeskujuks. Aga üldjoontes meeldib mulle see, et minu tegemisi on märgatud ning olen raske töö eest selle tunnustuse pälvinud.“

Mihkel Räime selle aasta sihid on üpriski suured. Eeskätt soovib ta leida üles enda enesekindluse, mille ta läinud aastal kaotas. Samuti on üheks suureks eesmärgiks teenida hooaja lõpuks välja väärikas profileping, kuid see eeldab aasta läbi stabiilset esinemist võistlustel, võite ja muidugi ka õnne.

„Ma arvan, et see aasta peaks tulema parem, kui eelmine juba seetõttu, et ma saan piisavalt võistelda,“ märkis rattur. „Eelmisel aasta jäi võistlusi vajaka ja ma ei saanud end realiseerida. Sel aastal on kalender väga tihe, põhimõtteliselt on kõik nädalavahetused veebruarist kuni oktoobri keskpaigani broneeritud võistlusteks. Nüüd tuleb olla ise mees ja end sõitudel pildile sõita.“

Eelmisel aastal sai Mihkel Räim Itaalias Amore&Vita klubi värvides piisava karastuse ja võistlustel tuli pista konkurentidega rinda kõrgetasemelistel võidusõitudel, mis andsid noorele ratturile juurde ohtralt kogemusi. Samuti peaks olema ka tema füüsilised võimed natukene arenenud.Paigas on ka päris konkreetsed eesmärgid. Mihkel Räim tahab saavutada Prantsusmaal mõne võidu ja eriti magus oleks see Prantsuse karikaetapil. Samuti on talle tähtsad kõik profisõidud, sealhulgas Eesti meistrivõistlused. Oma suure peaeesmärgi ehk profilepingu saamine eeldab eelpool mainitud võistlustel hästi esinemist.

„Väike salasoov oleks Audi Saaremaa GP kolmandat korda järjest ära võita, kuid hetkeseisuga kalendrit vaadates saab see keeruline olema, kuna tõenäoliselt ei saa ma Prantsusmaalt tulema,“ rääkis Mihkel Räim.

Oma esimese võistluse teeb Mihkel Räim pärast meeskonna laagrit, kui paneb 15. veebruaril ratta joonele. Ratturi sõnul läheb sellest hetkest “pidu ja pillerkaar” lahti.

Uudise allikas: www.saaremaasport.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.