Uue hooaja hakul

Veebruar ja päike teeb taevas meie rõõmustamiseks suuremaid tiire. Selle kuu algusega pidavat olema talve selgroog murtud ja vanarahva ütluste kohaselt pool toiduvarust söödud
Meie klubi sportlased talvituvad ja treenivad erinevalt.
Kariibi meres asuval Martinique saarel teevad oma hooaja ettevalmistuse aprilli alguseni Rigo Räim, Jörgen Matt ja Endrik Puntso. Nende plaaniks on seal korralikult valmistuda. Kodus osalevad mehed kõigil Eesti võidusõitudel, juulis lähevad tagasi Martinique’ile, kus võistlevad kahel raskel velotuuril.
Noorte ratturite üks hooaja eesmärke on Euroopa meistrivõistlused kuni 23-aastastele jalgratturitele, kus grupisõidus tahavad startida Mihkel Räim, Sten Sarv ja Jörgen Matt, eraldistardis soovib osaleda Endrik Puntso.
Rigo Räim lootis aasta algul liituda ühe Kanada klubiga, kelle eest ta sõitis ka eelmisel aastal. Sõjaväekohustuse täitmise tõttu jäi Rigo hooaja ettevalmistus veidi puudulikuks ning sel põhjusel kevadel veel sealse meeskonnaga ei liitu.

Mihkel Räim harjutab jaanuari keskpaigast alates Prantsumaal, CR4C Roanne’i klubis. Eelmisel aastal ja tänu korralikele tulemustele sai ta klubist tänavuseks hooajaks lepingupakkumise. See on tema karjääris samm edasi, kuna ta saab CR4C Roanne’i eest sõita selliseid võidusõite, kuhu Viiking peale ei saa. Küll aga sõidab ta koduklubi värvides ka tänavustel Eesti võistlustel.

Sten Sarv treenib ja võistleb Prantsusmaal Charvieu-Chavagneux Isère Cyclisme klubi värvides. Eestimaale tuleb ta Eesti Meistrivõistlusteks, juuni lõpus.

Kevin Soon harjutab ja suusatab kodus. Treeningpartneriteks Karl-Patrick Lauk, Priidu Saart ja Mihkel Truu. Hiljuti läbisid nad arstliku kontrolli Tartu Ülikooli Kliinikumis.

Eesti juunioride koondisega liitub peatselt Steven Kalf, kes sellest õppeaastast on end sisse seadnud Otepääl. Ees ootavad ettevalmistuslaagrid Panevežise trekil ja Hispaanias. Peale laagrit on tema esimene võimalus end sel aastal näidata mainekal Paris-Roubaix’ võidusõidul, kus Mihkel saavutas eelmisel aastal hinnatava 12. koha teenides väga väärtuslikke UCI punkte.

Enda tegemisi ja mõtteid pole avanud veel „vanemad tegijad“. Ilmselt teevad salatreeninguid…. Lootust on, et Riko, Ivari, Reimo ja Intsa kasutavad oma kogemusi, laskmata end rooste minna. Nende tugi võidusõitudel kulub noortele tegijatele marjaks ära. Hindamatu väärtusega on „pagas“, mida omavad Ivar Mones ja Andres Lauk. Neil on teoreetiliste teadmiste kõrval kogemused, mida saame kõrvutada tänaste uute lähtekohtade ja võimalustega.

Sisemise tunnetuse ja motivatsiooni ajel hoiavad end vormis seeniorid. Esirinnas teenekas Ülo Arge, kes mõõdab 75. aastasena kilomeetreid kui noor poiss.

Jääb üle vaid loota, et meid on ees ootamas tihe ja huvitav hooaeg.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.