Rigo Räim tegi Martiniquel avastardid

Kariibi meres asuva Martinique’i saare klubis Union Sportive Foyalaise pedaaliv Saaremaa 23aastane jalgrattur Rigo Räim tegi oma esimesed võistlused.

Eelmisel laupäeval oli pealinnas Fort de France’is kriteerium, mis Rigo Räime sõnul oli alustuseks päris hea. “Kuna rada oli täiesti sile ja tuul võistluspäeval tugev, siis oli suhteliselt hea pundis sahistada,“ rääkis rattur oma blogis võistlusest.

“Vahepeal tuli tahtmine ka päriselt võidu sõita, aga kui nina grupist välja pistsin, siis sain aru, et pole nagu väga lihtne,“ lisas ta
Sõidu alguses sai kohe viis meest eest minema ja et sõit oli ainult 60 km pikk, siis ette nad jäidki. Rigo Räim lõpetas sõidu grupi lõpus.

Pühapäeval oli kavas 112 km pikkune grupisõit. Aktiivselt kulgenud võistluses sai Räim poolel maal koos 15 mehega suurest grupist minema ja finišis oli ta neljas.

“Mõlemad sõidud olid ka pisut huvitavamad kui tavaliselt, sest lisaks kohalikele olid stardis veel mõned Guadeloupe ratturid, prantslased ja ka üks Hispaania meeskond,“ märkis Rigo Räim.

Tema sõnul oli sõit totaalselt erinev kui näiteks Eestis ja sellega harjumine võtab jälle natuke aega. “Sileda peal ei viitsi keegi eriti liigutada ja nii kui tee veidi loodist välja läheb, siis igasugused liba Contadorid ja muud sellised wannabe ronijad muutuvad väga aktiivseks,“ rääkis rattur valitsevast konkurentsist.

“Samuti on grupis ka päris palju koordinaatoreid, kes kõik ohtlikud olukorrad ilusti kukkumisteks realiseerivad. Pühapäeval oli esimese 100 m peale vähemalt kaks õnnetust.“

Võistlusgraafik tõotab veebruaris kujuneda Rigo Räimele tihedaks. „Esialgu veel võistlusteks väga spetsiaalselt ei valmistu ja teen neid rohkem trenni eesmärgil kaasa. Ja pole kahtlustki, et need on märksa huvitavamad kui pikad trennid,“ lausus rattur.

Uudise allikas: Alver Kivi,ajaleht “Meie Maa”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.