Mäed käisid Mihkel Räimel juunioride MM-l üle jõu

Kuigi Mihkel Räim võitis enne Itaalias Ofidas toimunud juunioride maanteeratturite maailmameistrivõistlusi Poolas velotuuri, käisid tähtsal tiitlivõistlusel rajal olnud mäed noorele sprinterile üle jõu.

Võistlusmaa pikkus oli 128 kilomeetrit. Juunioride maailmameistriks krooniti Oliver Le Gac Prantsusmaalt ajaga 3:32.05. Teiseks tuli Austraalia sportlane Jay Maccarthy 3 sekundilise kaotusega ja hõbedale tuli Jasper Stuyven Belgiast.

Eestlaste esinemine jäi seekord 119 osaleja hulgas tagasihoidlikuks. Meie parimana lõpetas võistluse Sten Sarv 67. kohaga, Mihkel Räim oli 97., kaotus võitjale 26.36.

“See koht ja aeg ei näita tegelikult suurt midagi,” rääkis võistlusi jälgimas käinud jalgrattaklubi Viiking juht Riho Räim. “Rattaspordis on nii, et kui juhtgrupist maha jääd, siis sõidetakse tavaliselt poksi. Meie eesmärk oli kohaneda vähegi mägedega ja kontrollida tulevikku silmas pidades oma võimalusi. Meil oli kokkulepe, et ta pingutab ikkagi lõpuni.”

Riho Räime sõnul ei sobinud Mihklile võistlustrass. “Itaalias oli siiski liialt mägine, selline trass ei sobi lihtsalt tema kondile,” selgitas Räim, lisades, et tõus oli liiga pikk ja liiga järsu nõlvaga.

“Läksime Itaaliasse, sest eelinfo põhjal ei tohtinuks tõusud nii rängad olla. Aga korraldajad tegid muudatusi, mis meile ei sobinud,” märkis ta.

Riho Räim märkis, et järgmisel aastal Taanis toimuvaid maailmameistrivõistlusi silmas pidades oli vaja see võistlus lõpuni sõita. “Taanis on trass lauskmaal ja see on juba sprinterite pärusmaa. Kui Eesti poisid suudavad teda aidata, on meil võimalused,” tõdes ta.

Teise saarlasena oli võistlustules Jörgen Matt, kelle võistluse rikkus kunagi jalgpallis saadud lihaserebend. “Tegelikult on Jörgenist kahju, sest see oli täpselt tema trass, kuna ta jaksab kergema ülekandega kerida. Paraku lõi tal vana vigastus välja ja nii tuli seekord katkestada,” tõdes Riho Räim.

Uudise allikas: Alver Kivi, ajaleht “Meie Maa”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.