Mihkel Räim võitis Poolas noorte velotuuri

Eesti juunioride koondises sõitev Mihkel Räim võitis Poolas toimunud rahvusvahelisel UCI 2.1 kategooria noorte velotuuril kolm etappi ja finišeeris pühapäeval võidusõidu võitjana.

Eesti koondise treener Toivo Suvi ütles Meie Maale, et võita on alati hea. “Tegu polnud küll maailmameistrivõistlustega, kuid võidusõidu UCI kategooria räägib enda eest ja seepärast on tulemus hea,” rääkis treener.

Suvi märkis, et kohal olid mitmete riikide koondised ja selliste rattamaade nagu Poola, Venemaa, Valgevene ja Belgia klubid ning see fakt räägib juba ise võidusõidu tasemest.

Mihkel Räim tõusus liidriks pärast neljapäeval toimunud esimest 99 km pikkust etappi, mille Saaremaa rattur võitis. Koos lätlase Andris Vosekalnsi ja poolaka Daniel Horyzaga saadi peagrupi ees 1.07 edu. Saarlased Jörgen Matt ja Endrik Puntso lõpetasid võitjast hiljem 2.58 ja noormehed said etapil vastavalt 60. ja 77. koha.

Reedel sõidetud 95 km pikkusel teisel etapil oli Räim samuti edukas, saavutades grupifinišis kolmanda koha, kasvatades oma liidripositsiooni veel nelja sekundi võrra. Etapi kaks kiiremat olid poolakad Michał Kadrzynski ja Dawid Nowatkowski. Samas grupis lõpetanud Jörgen Matt sai 27. ja Endrik Puntso 70. koha.

Laupäeval sõidetud 100 km pikkusel kolmandal etapil, näitas Eesti koondis head meeskonnatööd, kindlustades Mihkel Räimele etapivõidu. Grupifinišis edestas saarlane valgevenelast Dzmitryi Suravetsi ja poolakat Paweł Kisterit. Sama ajaga lõpetanud Jörgen Matt oli 50. ja Endrik Puntso 63.

Enne pühapäeval sõidetud viimast 115 km pikkust etappi oli Mihkel Räim võistluste liider, juhtides 18 sekundiga. Ka seekord aitas meeskond teda tublisti ja taas oli saarlane finišis esimene.

“Kolm etapivõitu neljast on tubli saavutus. Kõige olulisem oli võita esimene, sest sellega sai ta teiste ees edu sisse ja teisest küljest lisas see psühholoogilist enesekindlust, mille pealt tulid ka järgmised etapivõidud,” kommenteeris treener Mihkel Räime sõitu.

Oma liidrit aidanud Puntso ja Matt lõpetasid viimase etapi peagrupis. “Nad tegid oma töö ausalt ära, aitasid Mihklit ja enda tulemusele ei mõelnud,” kiitis Suvi ka teiste saarlaste sõitu.

Võistlus oli viimaseks ettevalmistuseks nädalavahetusel Itaalias toimuvateks maanteesõidu maailmameistrivõistlusteks.

Uudise allikas: Alver Kivi, ajaleht “Meie Maa”