Palavad ilmad on ratturitele proovikivi Euroopa meistrivõistlusteks

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking ratturid Mihkel Räim ja Jörgen Matt ei lase end palavatest suvepäevadest häirida ning harjutavad alates esmaspäevast koos Eesti noortekoondisega Lõuna-Eesti teedel ligi 30-kraadises kuumuses järgmisel nädalal Türgis algavateks juunioride Euroopa meistrivõistlusteks.

Kliki ja vaata suuremat pilti
Mihkel Räim (vasakul) ja Jörgen Matt ei lase end palavast ilmast häirida ja jätkavad visalt treenimist. Foto: Ahto Jakson

Lisaks Mihkel Räimele ja Jörgen Matile treenib Otepääl ettevalmistuslaagris kolmaski Viikingi rattur Endrik Puntso. Praeguse seisuga sõidavad Eesti koondise koosseisus 14. juulil juunioride Euroopa meistrivõistlustele kolm noormeest, neist kaks saarlased Mihkel Räim ja Jörgen Matt ning kolmandana CFC spordiklubi rattur Sten Sarv.

EM-i koosseis on teada

SJK Viiking juht Riho Räim ei usu, et laagris enam EM-ile sõitvate ratturite kohti ümber mängitakse. “Endrik Puntsot algul nimekirjas polnud, kuid eraldistardi sõidu 5. koha ja grupisõidu 8. kohaga kinnitas ta end Eesti meistrivõistlustel koondisesse. Pole välistatud, et ta saab ka hooaja lõpus mõne välissõidu. Kogemuste saamiseks on vaja Endrik ka väljapoole võistlema viia,” ütles Riho Räim.

Algul tahtis Eesti Jalgratturite Liit saata EM-ile kaks sportlast, Mihkel Räime ja Sten Sarve. Kuna viimase tulemused on Jörgen Mati tänavuse hooaja saavutustega enam-vähem võrdsed, leidis alaliit kompromissi ja tegi koondisesse ühe koha juurde. Mihkel Räim sõidab EM-ile alaliidu kulul, Jörgen Mati eest peab rattaklubi Viiking välja käima 10 000 krooni. “Mihklil üksinda sõita oleks väga raske. Kui oma klubi mees on abiks, ehk on siis natuke kergem,” arvas Riho Räim.

Kuum ilm ja sile rada

Juunioride EM-il on grupisõidu võistlustrassi pikkuseks 128 kilomeetrit. “Türgi rada ei ole mägine. Kindlasti teeb olukorra keeruliseks palav ilm. Kuna Eestis on ka praegu kuumalaine, ei ole temperatuuride vahe õnneks nii suur. Kui meil oleks 15 kraadi ja Türgis 40, oleks kohanemine hulga raskem,” lausus Riho Räim. Siledal rajal nägi ta poeg Mihkel Räime ja Jörgen Mati omavahelist head koostööd. “Kui lõpp läheb grupifiniši peale, siis üksinda oleks ikka väga raske head kohta välja sõita,” sõnas Riho Räim. Ta pidas heaks kohta 20 hulgas, ent kui tehnilisi tõrkeid, kukkumisi ega tervisehädasid ei tule, pole võimatu koht kümne hulgas.

Jörgen aitab Mihklit

Mihkel Räim sõidab juunioride EM-ile esimest korda. Mihkli sõnul on raske ette arvata, mida võistlus kaasa toob. “Ei ole paar kuud rahvusvaheliselt võistelnud, viimane kord oli rahutuur. Peab seda võtma nagu tavalist võistlust,” ütles Mihkel, kes ise oleks rahul kohaga 15 hulgas.

Teist korda juunioride EM-il pedaaliv Jörgen Matt pidas oluliseks hoida seekord ettepoole, kuna tagapool tuleb ette kukkumisi, mida näitas ka mullune võidusõit. “Üritan Mihklit aidata ja vaadata, et temaga midagi ei juhtuks. Sõidu ajal ja enne starti tuleb krampide vältimiseks rohkem juua,” ütles Jörgen. Ta teab oma kogemuste põhjal, et tuleb kiire sõit, milles tehakse palju grupist lahti rebimise katseid.

Uudise allikas: Ahto Jakson, ajaleht “Meie Maa”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.