Mihkel Räim sõitis end Eesti meistriks

Laupäeval Karksi-Nuias sõidetud Eesti meistrivõistlustel maanteesõidus, tuli juunioride grupisõidus meistriks Mihkel Räim ja Jörgen Matt sai pronksi.

Kliki ja vaata suuremat pilti

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking juht Riho Räim tunnistas, et grupisõidus loodeti medalit ja praeguste jõuvahekordade puhul oleks kullata jäämine olnud läbikukkumine. “Olen medalite üle õnnelik, aga ka rahul, sest kõik mehed sõitsid end kümne hulka,” kiitis Räim oma klubi noori rattureid.
Meesjuuniorid läbisid 124 km pikkuse distantsi. Võistlus oli väga aktiivne, äraminekukatseid oli ohtralt. Riho Räime sõnul oli sõit saarlaste kontrolli all ja kui sõidu algus välja jätta, siis tekkinud olukordadele reageeriti taktikaliselt päris hästi.

Saarlased kontrollisid võidusõitu
“Kohe esimesel ringil lasti üks CFC mees minema ja see oli apsakas,” rääkis Räim, kelle sõnul tegi see meie treenerid korra päris ärevaks, aga poisid ise tunnetasid, et kõik on kontrolli all.
“Siin oleks võinud ebaõnn sekkuda, sest mingi tehniline viperus ja asi oleks läinud hapuks. Vahepeal oli jooksiku edu juba 2.30 ja seda poleks tohtinud sisse lasta. Oleks pidanud kohe kinni võtma ja sellega oleks antud konkurentidele märk, et meie kontrollita ei toimu selles sõidus midagi. Õnneks suutsid poisid olukorra väga vingelt välja mängida.”
Viimastel ringidel suutsid oma paremuse maksma panna Mihkel Räim ja CFC spordiklubi värvides sõitev Sten Sarv, kes said lõpuajaks 3:14.32, kuid finišiheitluses jäi peale Räim.

“Minule oli viimasel kilomeetril kõik selge. Sarv korra küll üritas ja ootas Miku rünnakut, kuid kui sõita jäi 300 meetrit oli selge, et kui tehnika alt ei vea on kuld käes, sest Sarv ei saa spurdiga talle vastu,” kommenteeris Riho Räim poja kuldset finišit.

Võitjale 1.09 kaotanud peagrupi ees oli kiireim Jörgen Matt ja temale pronksmedal. “Jörgen sõitis kindla peale, asjad olid kontrolli all ja finišis kindlustas ta oma kolmandat kohta, kontreerides kõik rünnakud,” märkis Räim, kes kiitis medalivõitudes ka Endrik Puntso ja Kevin Soone panust.
“Endrik kühveldas mitu ringi üksinda ja tegi koos Keviniga tõsist tööd, sest nende ülesanne oli kontrollida punti,” lisas klubijuht.

Eraldistardis pronks Jörgen Matile
Reedel viidi samas läbi eraldistardiga sõidud, kus saarlastes oli edukaim juunioride arvestuses pronksmedali võitnud Jörgen Matt.
Klassi võitjaks tuli Timmo Jeret läbides 27,6 km ajaga 38.27,6. Teine oli Siim-Erik Alamaa 38.50,9-ga ja kolmas Jörgen Matt, kes sai kirja aja 39.22,8. Saarlastest oli veel Endrik Puntso 39.55,3-ga 5., Mihkel Räim 40.22,0-ga 6. ja Kevin Soon 40.38,7-ga 7. ”Arvan, et oleme sellega rahul,” rääkis Riho Räim. “Saaremaa tuuri tulemusi arvestades tundus, et Jörgen võib ka kullale sõita, kuid konkurendid tegid seekord väga kõva sõidu. Positiivselt üllatas siin Endrik.”

Meeste eliitklassis pidasid maha väga tasavägise lahingu Tanel Kangert ja Ervin Korts-Laur. Viimasel ringil pani oma paremuse maksma Kangert läbides 41,4 km ajaga 54:21,9. Teiseks jäänud Ervin Korts-Laur kaotas vaid 7 sekundiga. Pronksmedali omanikuks sai Gert Jõeäär ajaga 56:46,6.
Üheksa startija konkuretsis oli saarlastest parim Rigo Räim, kes oli ajaga 58.53,08 5.; 7. oli Indrek Rannama 1:00,27 ja 9. Riko Räim 1:02.35. “Rigo pole kindlasti oma parimas vormis,” võttis Riho Räim selle sõidu kokku.

Uudise allikas: Alver Kivi, ajaleht “Meie Maa”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.