Saaremaa ratturid tegid kodutuuril mehist sõitu

Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking saavutas võistkondlikus arvestuses neljanda koha, Jörgen Matt oli velotuuri kokkuvõttes individuaalarvestuses 11. ja 2. noorte konkurentsis, Mihkel Räim sai etapivõidu ja oli kolmas mäekuninga arvestuses ning Indrek Rannama sõitis välja 3. koha eelviimasel etapil.

Kliki ja vaata suuremat pilti

Meeskondlikus arvestuses oli parim Hansabuss Mixed Team MXH, 2. CFC Spordiklubi +1.51, 3. Science in Sport +2.18 ja 4. SJK Viiking +4.48.
Individuaalses paremusjärjestuses olid saarlastest 11. Jörgen Matt kaotades võitjale 2.14, 12. Indrek Rannama +2.26, 46. Mihkel Räim +5.59, 47. Rigo Räim +6.38, 68. Kevin Soon +14.54, 69. Ivari Rannama +15.46.
Noorte arvestuses oli parim soomlane Mikael Myllymäki, Jörgen Matt kaotas talle 13 sekundit. 10. oli Mihkel Räim +3.58, 16. Kevin Soon +12.53.
Indrek Rannama hindas tulemused kordaläinuks. “Kui meie väike klubi jõuab kaks korda poodiumile pole see sugugi kehva,” märkis ta, lisades, et kõik oli täpselt nii nagu ta eraldistardis jäi.

“See tuur kulgeski nii nagu ma pelgasin. See oli kinnine ja hakati eraldistardis saadud kohti hoidma. Ei lastud väga sõita ja minule ta ei klappinud. Parim oli kindlasti Viljandi, kui võiduga lõppeb on see õnnestumine. Raplas läksime taktikaliselt alt ja ei suutnud vajalikul tasemel kontrollida, Viidumäel läks palju kumme ja ma olin ainuke, kes puhtalt välja tuli,” võttis Rannama võistluse kokku.

Eraldistardiga meeskondlikult neljandaks
Teisipäeval Tartu külje all Kõrvekülas sõidetud 19,6 km pikkusel eraldistardist sõidus sõitsid saarlased tublilt.
Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking ratturid said võistkondlikus arvestuses ajaga 1.21,50 neljanda koha. Ettearvatult oli kiireim 11. koha välja sõitnud Rigo Räim, kes sai ajaks 26.53.

Martinique klubis sõitev Räim oli enne starti oma võimetes skeptiline. “Eks paistab, ma pole kolm nädalat võistelda saanud ja vormis pole eriti kindel,“ rääkis sõidus saarlaste esinumber.

Treener Indrek Rannama sõnul oleks Räim pidanud sõitma välja vähemalt pool minutit parema aja. “Ta starti esimeste hulgas, siis puhus tugev vastutuul, mis võistluse käigus vaibus ja nii said hiljem startinud mehed eelise,“ märkis Rannama.

Saarlastest oli veel Jörgen Matt ajaga 27.10 14., Indrek Rannama 27.47-ga 27., 33. Endrik Puntso 28.04, 35. Reimo Nook 28.07, 38. Mihkel Räim 28.18, 41. Kevin Soon 28.28, 45. Riko Räim 28.39, 53. Oskar Nisu 28.53.
Noorte arvestuses on saarlased kõrgel kohal. Kui esimene on soomlane Mikael Myllymäki, siis Jörgen Matt on 2., Endrik Puntso 4. ja Mihkel Räim 5.

Mihkel Räim seljatas kõik ässad ja võitis etapi

Kolmapäeval sõidetud velotuuri teisel 136 km pikkusel etapil Tartust Viljandisse pakkus võiduga üllatuse nii endale, kui kõikidele konkurentidele Mihkel Räim.
Saaremaa velotuuri korraldajate Riho ja Ülle Räime 16-aastane poeg Mihkel jättis selja taha sellised ässad nagu Jaan Kirsipuu, Ervin Korts-Lauri, Tanel Kangerti, Rene Mandri, Gert Jõeääre, Erki Pütsepa ja Kalle Kriiti.
Alles oma esimesel Saaremaa velotuuril osalev Mihkel Räim tunnistas vahetult pärast finišit, et juuniori võit oli suhteliselt ebareaalne, aga seekord lihtsalt vedas.

Umbes seitse kilomeetrit enne lõppu sõitsid peagrupil eest ära Mihkel Räim, Janar Jermakov ja Gabriel Leppik, kes said peagrupi ees 25 sekundilise edu. Kuigi Viljandi tõusul olnud finiši ees jõudsid jälitajad jooksikutele peaaegu järele, jäi kolmik lõpuni ette.
“Mehed vaatasid rohkem üksteisele otsa ja põhimõtteliselt lasti nad ära. Oli õnne ka, aga see liigutus mille ta tegi oli põhimõtteliselt õige,“ kiitis Rannama noore Räime tegutsemist.

Saarlaste tulemused: 11. Jörgen Matt, 19. Indrek Rannama, 68. Endrik Puntso, 70. Kevin Soon, 73. Ivari Rannama, 81. Rigo Räim, Riko Räim ja Reimo Nook katkestasid.

Ivari Rannama tegi tublit sõitu

Neljapäeval sõidetud 126 km pikkusel etapil Viljandist Raplasse püsis saarlastest pildil Ivari Rannama.
Paari aastase pausi järel taas jalgrattaspordiga tõsisemalt tegelema hakanud Ivari Rannama kuulus 12 mehelisse gruppi, kellel õnnestus enne Vändrat peagrupil eest ära sõita.
Sõidu käigus kasvas jooksikute edu pea kahe minutiliseks, kuid umbes 15 kilomeetrit enne finišit hakkasid mehed väsima ja liidergrupist pudenema. Nii jäid lõpuks ette Alo Jakin, Rene Mandri, Gert Jõeäär ja Herbert Pudans.
Etapil lõpuks 69. koha saanud Ivari Rannama tunnistas, et tugevate konkurentide rünnakud olid tema treenituse juures liiast. “Hakkas üks pidev literdamine, tuli kõike kontrollida, kuid lõpuks enam ei suutnud,“ märkis rattur.

Teised tulemused: 27. Jörgen Matt, 35. Indrek Rannama, 51. Mihkel Räim, 75. Kevin Soon, 82. Rigo Räim ja 86. Endrik Puntso.

Indrek Rannama kolmas
Kui varasematel etappidel olid pildil Viikingi klubi nooremad ratturid, siis neljapäeval sõidetud pikimal võistlusmaal näitas oma võimeid ja oskusi Indrek Rannama, kes sai 167 km pikkusel võistlusmaal kolmanda koha.
“Minu eesmärk oli minna etapivõidu peale ja pärast Viidut üritasin kogu aeg,“ rääkis Rannama, lisades, et kruusalõigult tulles läks üleüldiseks lammutamiseks ja lõpuks jäigi üks 14 meheline punt ette.
“Lätlane läks minema. Tundus, et minu kõrval oli veel paar meest, kes jaksas sõita, teised ei jõudnud või polnud neil huvi. Samas jäi tagumine grupp ka seisma. Nii me kulgesime, viimased viis kilomeetrit läks ründamiseks ja üritasin alati kaasa minna. Velovend istus pundi taga ja midagi ei teinud. Enne viimast kurvi sai ta ette, aga mul jäi tema edestamisest veidi puudu.“

Samas on Rannama oma kolmanda kohaga rahul. “Ega mul mingit supertunnet polnud, läbi töö ja üritamise sain selle tulemuse kätte. Mul polnud hoida ka midagi,“ lausus etapi parim saarlane.
Teiste saarlaste kohad: 30. Jörgen Matt, 54. Rigo Räim, 67. Mihkel Räim, 71. Kevin Soon, 74. Ivari Rannama. Endrik Putso katkestas.

Viimasel etapil mängiti Rannamale
Velotuuri viimasele etapile läksid Viikingi ratturid plaaniga vedada võidule oma kogenuim Indrek Rannama. Nii mängisid saarlased ka põhirolli jooksikute püüdmisel. Paraku oli Rannama finišis viies.

“Üritasime etappi võita, sest seal on selline finiš, kus teistel ei oleks ilmselt õnnestunud oma positsiooni hoida. Meil jäi esimese grupi kinnipüüdmine natuke hiljaks, sest jooksikud jäid just ostsutavas kurvis mulle ette ja ma ei pääsenud liikuma. Alles viimases kurvis sain vabaks, aga siis oli juba neli meest eest ära ja ma lihtsalt ei jõudnud enam,” rääkis Rannama.
Saarlaste kohad: 58. Kevin Soon, 69. Rigo Räim, 70. Ivari Rannama, 72. Mihkel Räim ja 73. Jörgen Matt.

Uudise allikas: Alver Kivi, ajaleht “Meie Maa”