Laste rattasõit on väga populaarne

Oli see nüüd maagilise kuupäeva(09.09.09), suurepärase päiksepaistelise sooja sügisilma, tublide lastevanemate ning nende laste või Lõvi Leo “teene”, kuid rekordiliselt palju kogunes laste rattavõistluse huvilisi Bauhofi juurde.

Fakt on igal juhul, et 1995. aastal Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking poolt alustatud laste rattavõistluste traditsioon sai kolmapäeva õhtul võimsa järje. Teist aastat läksime ehituse ja aia kaupluse “Bauhof” õuele kasutades sealsete omanike sõbralikkust. Kui vahepeal tekkis korraldajatel mõte pöörduda lastesõiduga tagasi vastparandatud Ida-Niidu tänavatele, siis eilne õhtu tõestas osavõtjate rohkusega, et lõplik otsus eelmise aasta sõidukoha kasuks oli ainuõige. Põhjusel, et me lihtsalt poleks Ida- Niidu lasteaia juurde ära mahtunud. Ainuüksi lapsi, kes sõidust osa võtsid oli 232! Nendele lisandusid lapsevanemad, mõnest perest rohkem kui üks täiskasvanu kaasa elamas. Hinnanguliselt kogunes Kuressaare linna äärde kolmapäeva õhtul ligikaudu 350 inimest. Haruldus on käesolevates majanduslikes tingimustes näha ka kaupluse juures nii suurt sõidukite hulka, et turvameestel oli tegemist nende mahutamisega. Viimased saabujad said koha tanklas.
Tänavusel lastesõidul selgitasime igas vanuseklassis 3 parimat ning ülejäänud arvestati osavõtjate hulka. Kaotajaid selles sõidus pole. Kui – siis need, kes jätsid tulemata.
Mõnusad lasteviisid, Lõvi Leo heatahtlikkus ning vigursõiduraja läbimise võimalus andis sõidule lisaväärtuse, mis omakorda päädis laste rõõmsate ja ootusärevate silmadega saades diplomi ja maiustuste omanikuks.
9.-10. aastastele tüdrukutele – poistele jagas Lõvi Leo kodus lahendamiseks jalgratturi testi. Vastuseid ootame selle nädala jooksul rattapoodi Bivarix. Õigete lahendajate vahel loosime hulgaliselt auhindu. Nimed avaldame nii raadios Kadi kui ajalehes Meie Maa.

Head meelt tunnevad lastesõidu korraldajad vabatahtlike abiliste üle, kelle kaasabil korraldus teoks sai. Nende seas on inimesed väga erinevatelt elualadelt, kes pidasid oluliseks oma vaba aega panustada laste jaoks. Eraldi kiitust väärivad lapsevanemad, kes võtsid vaevaks oma “tööpäeva” pikendada.

Naljatlemisi on väidetud, et Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking hoolitseb lastesõiduga järelkasvu eest. Nagu öeldakse – igas naljas on tera tõtt. Ka siin, sest klubis on lisaks tõelistele võidusõitjatele ka lihtsalt tervislikest eluviisidest lugupidavad inimesed, kelle üks eelistusest on rattaga sõitmine ja ürituste läbiviimine. Aktiivne ja (tervise)sportlik ellusuhtumine on eesmärk, mille poole üheskoos püüdleme.
Täname kõiki osavõtjaid!
Allpool on toodud kõigi vanuseklasside 3 parimat:
3.-4. aastased tüdrukud /osavõtjaid 27/
1. Triinu – Liis Toom 5. Lasteaed
2. Janete Pärgma 5. Lasteaed
3. Piret Pärn Ida – Niidu Lasteaed

3.-4. a. poisid /osavõtjaid 38/
1. Joosep Kobin 5. Lasteaed
2. Henry Loitjärv 7. Lasteaed
3. Kregor Koppel Ida – Niidu Lasteaed

5.-6. a tüdrukud /osavõtjaid 29/
1. Sharlee Järvelaid Kuressaare Gümnaasium
2. Marit Algo Ida – Niidu Lasteaed
3. Kätriin Rohulaid Ida – Niidu Lasteaed

5.-6.a poisid /osavõtjaid 48/
1. Cristo Hartõkainen 7. Lasteaed
2. Indrek Mäeots 7. Lasteaed
3. Mark Paomees 7. Lasteaed

7.-8. tüdrukud /osavõtjaid 25/
1. Karen Lopp Kuressaare Gümnaasium
2. Marleen Juhandi Salme Põhikool
3. Rebeca Lember Kuressaare Gümnasium

7.-8. poisid /osavõtjaid 30/
1. Robin Alba Saaremaa Ühisgümnaasium
2. Rasmus Vaher Saaremaa Ühisgümnaasium
3. Daniel Rüütel Vanalinna kool

9.-10.a. tüdrukud /osavõtjaid 11/
1. Laura – Maria Jõgi Lümanda Põhikool
2. Helina Koppel Saaremaa Ühisgümnaasium
3. Maria Kirst Saaremaa Ühisgümnaasium

9.-10. a. poisid /osavõtjaid 24/
1. Keneth Parbus Vanalinna kool
2. Marcos Mägi Kuressaare Gümnaasium
3. Carlos Liiv Saaremaa Ühisgümnaasium

Lasteaedadest oli enim osavõtjaid 7. Lasteaiast ja koolidest Kuressaare Gümnaasium

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.