Austria velotuur lõppenud

Austrias toimunud 24. ASVÖ Radjugendtouri velotuuril sõitis hästi saarlane Mihkel Räim, kes sai tihedas konkurentsis individuaalselt kuuenda koha, oli vahefinišite arvestuses viies ja Eesti koondisega võistkondlikult teine.

Individuaalselt võitis 310,2 km pikkuse velotuuri belglane Martin Degreve koguajaga 7:45.13. Eestlaste parimana sai Timmo Jeret viienda koha, jäädes võitjale alla 25 sekundiga. Mihkel Räim oli kuues.
Treenerina velotuuril osalenud Riho Räim ütles, et tegu oli väga raske võidusõiduga ja poisid sõitsid hästi. “Väike miinus on see, et oma potentsiaaliga oleks pidanud nad tuuri isegi võitma, aga poisid olid erinevatest klubidest ja parem tulemus jäi erimeelsuste taha,” rääkis ta, lisades, et treenerid ei suutnud meeskonda ühtseks liita.
Proloogis 24. koha saanud Mihkel Räim lõpetas 75,9 km pikkusel avaetapil 6. kohaga ja tõusis üldarvestuses koha võrra. Järgmine 82 km pikkune teine etapp sai aga üldkohtade osas paljuski määravaks.
Suurest grupist eraldus sõidu algul 20 meheline jooksikute grupp, kuhu kuulus kolm Eesti koondislast – Timmo Jeret, Mihkel Räim ja Krister Raudsepp. Teises vahefinišis sai heale positsioonile Mihkel Räim ja võit kuuluski talle. Finišis oli saarlane kaheksas. Väga tubli sõiduga tõusis aga Räim kuuendaks – 19 sekundit kaotust liidrile.
Vahefinišite punktiarvestuses oli ta kolmandal kohal. Meeskondlikult tõusid Eesti koondislased aga liidripositsioonile Taani, Belgia ja Austria ette.
“Mullusega võrreldes kiirem sõit proloogis näitas, et vorm on väga hea ja õnnestumise korral võib ka midagi saavutada,” rääkis Riho Räim, kelle sõnul oli teine etapp kohtade jagamisel hästi oluline.
“Miku sõitis aktiivselt, sai kohe eest ära ja teised hakkasid järgi tulema. Ka oli väga hea vahefiniši võit ja ideaalsema tööga oleks võib-olla õnnestunud saada ka punkti särk enda kätte,” lisas treener.
Oluline võidusõit
71,3 km pikkusel väga mägisel kolmandal etapil lõpetas 52 meheline grupp koos ja Mihkel Räim oli 33. Sellega säilitas ta kuuenda koha +31 sekundit liidrile. Vahefinisite arvestuses on kolmandal kohal Mihkel Räim. Reedesele viimasele 78 km pikkusele etapile startisid eestlased viiesekundilise edumaaga lähimate jälitajate ees. Paraku tuli etapil leppida meeskondliku seitsmenda kohaga ning taanduda Taani noorte järel teisele kohale. Mihkel Räim oli 40.
Riho Räime hinnangul jäädi meeskondlikust võidust ilma, kuna poisid saavad tiimina harva sõita. “Aga kui eelmisel aastal oli meie poistel samal tuuril raskusi üldse pundis püsimisega, siis sel aastal suudeti ka võidusõitu kontrollida ja loodi ise olukordi,” rääkis Räim, lisades, et Austria velotuur on noortele oluline võistlus. “Aeg on näidanud, et kes seal on edukas, on järgmistel tiitlvõistlustel saavutanud kõrgeid kohti. Kindlasti andis see võistlus poistele palju,” märkis ta.
Velotuuril osales 13 rahvuskoondist, kellele pakkusid konkurentsi veel mõned klubid Hollandist, Belgiast, Saksamaalt, Itaaliast, Šveitsist ja Austriast. Kokku asus stardijoonele 20 kuueliikmelist võistkonda.