Rigo Räim saavutas Eesti kriteeriumisõidu MV pronksmedali

SJK Viikingi ratturid võistlesid nädalavahetusel Elvas, kus laupäeval toimus Eesti kriteeriumisõidu MV 3. ehk viimane etapp ning pühapäeval sõideti 100 km Elva rattaralli, mis oli ühtlasi Ridley karikasarja 2. etapp.

Saarlastest oli enne Eesti MV viimast etappi medalivõimalusi nii meeste eliitklassis võistleval Indrek Rannamal, kui U23 vanuseklassis sõitval Rigo Räimel. Meeste eliitklassi võistluses saavutas oma teise kriteeriumisõitude etapivõidu, viimaseid päevi Kalev Chocolat Teami esindav profirattur Janek Tombak.

Kuna kolmest etapist arvestati kahte paremat tulemust, siis kindlustas Tombak sellega endale ka kriteeriumisõidu meistritiitli. Elva etapi teise kohaga kindlustas endale hõbemedali Sigvard Kukk, kes oli võitnud esimese etapi Pärnus. Pronksmedaliga pidi leppima, enne viimast etappi liidrikohta hoidnud, Raivo Maimre, kelle arvesseminevateks kohtadeks jäid teised kohad Pärnust ja Viljandist. Indrek Rannama, kes polnud nädal varem Vooremaa 2-päevasõidul toimunud tõsisest kukkumisest veel taastunud, pidi Elvas leppima 8. kohaga, kuid tänu eelneval kahel etapil saavutatud neljandatele kohtadele jõudis ta ka MV kokkuvõttes samale positsioonile.

U-23 vanuseklassis võitis Elvas Kalev Chocolat Teami rattur Andrei Mustonen CFC ratturite Gert Jõeääre ja Allar Karu ees. Rigo Räim lõpetas etapi igati korraliku 6. kohaga. Eesti MV kokkuvõttes jõudis Rigo, kelle parimateks kohtadeks jäid Pärnu etapi 3. ja Viljandi 4. koht, Artur Gornischeffi ja Igor Zorini järel igati hinnatavale pronksmedalile.

Viikingi noorvõistlejatest saavutas Elvas parima tulemuse M-14 klassis võistelnud Kevin Soon, kes oli etapil viies ning saavutas sama koha ka üldkokkuvõttes. Teistest M-14 klassis võistelnutest jagasid Mihkel Räim ja Jörgen Matt Elva etapil 6.-11. kohta, Endrik Puntso oli 18.. Kokkuvõttes oli Mihkel 7., Jörgen 14. ja Endrik 20.. Juunioride klassis võistelnud Margus Magus oli sunnitud Elva etapi katkestama, kuid tänu Pärnus saadud punktidele jõudis ta üldkokkuvõtte tabelisse ning saavutas 33. koha.

Pühapäeval sõidetud Elva Rattasõidu, millele startis üle 200 võistleja, võitis Janek Tombak Kalev Chocolat Teamist klubikaaslase Andri Lebedevi ja CFC esindaja Gert Jõeääre ees. SJK Viikingi esindajatest jõudsid Ridley Karikasarja 30 punktisaaja sekka 28. koha saanud Indrek Rannama ja 29. lõpujoone ületanud Vitaly Kornilov. Rigo Räim, kelle rattal purunes mõned kilomeetrid enne lõppu kumm, jõudis finiðisse 81. ja Margus Magus 127. kohaga.

Järgnevad stardid teevad SJK Viikingi esindajad juba eeloleval nädalavahetusel, kui toimuvad UCI 1.1 võistlused ja Tartu Rattaralli. Reedel Tallinna EOS GP raames toimuval Eesti Posti Händikäpi võistlusel saavad startida M-16 kuni U23 võistlevad noored ja seenioride vanuseklasside esindajad. Laupäeval toimuva Tartu Ühispanga GP-l võistleb Eesti koondise eest Indrek Rannama. Tartu Rattarallil on aga stardis enamik Saaremaa jalgrattaspodi hrrastajaid.