Esmaspäeval stardib Saaremaa velotuur

Esmakordselt Tartust algava ja läbi Lõuna-Eesti Saaremaale kulgeva 44. Saaremaa velotuuri starti asub esmaspäeval seitsekümmend ratturit Eestist, Soomest ning Lätist.

Läbi Lõuna-Eesti kulgeva Saaremaa velotuuriga loodavad korraldajad lisada võidusõidule mastaapsust ja suurendada huvi jalgrattaspordi vastu. Saaremaa velotuuri peakorraldaja Riho Räim ütles, et kahel varasemal aastal Pärnust ja Viljandist alanud velotuuri stardi viimisega Tartusse pikenevad võidusõidu vahemaad ning sõidetakse peamiselt kohtades, kus jalgrattaspordiga tegeletakse. “Usun, et see tõstab Saaremaa velotuuri ja jalgrattaspordi populaarsust,” märkis Räim.

Räime hinnangul määrab võidusõidu sportliku taseme eeskätt konkurents Eesti ja Soome klubide ning Läti koondise vahel. “Arvan, et tase on normaalne ja võidusõit tuleb tõsine,” lausus jalgrattaspordi juht.

Velotuuri üldvõidu nimel starti asuvatest meestest peab Räim kõrgeks tuuri kahel korral võitnud Oskari Kargu võimalusi, kellel on soov saada esimeseks kolmekordseks võitjaks ja minna sellega Saaremaa velotuuri ajalukku. “Kui Turu klubi teda korralikult aitab on see täiesti võimalik,” leidis Räim.

Saaremaa jalgrattasporti esindab SK Viiking, kelle värvides sõidavad Riko Räim, Ivari Rannama ja Indrek Rannama. Räime sõnul on meie meeste eesmärk tuur korralikult läbi sõita.

Esmakordselt peaks tänavu Saaremaa velotuuril olema kohtunike kasutuses fotofiniš. “Võistluste tehniline pool läheb sellega paremaks ja kohtunike töö muutub tunduvalt kiiremaks,” lausus Räim.

Viis päeva kestev Saaremaa velotuur sõidetakse mandril marsruudil Tartu – Viljandi – Pärnu.

Jalgrattakaravan jõuab Saaremaale neljapäeval 14. juunil, kui on kavas etapp Liiva – Orissaare – Kihelkonna – Kuressaare.
Reedel sõidetakse Kuressaare tänavatel 20 km eraldistardist ja 84 km pikkune grupisõit. Kokku läbivad jalgratturid viie võistluspäeva jooksul 474 kilomeetrit.

www.saarlane.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.