Laugu pääs olümpiale selgumas

Jalgrattaklubi Viiking loodab, et homme Eesti Jalgratturite Liidu poolt nimetatava Sydney olümpiamängudel grupisõidus startiva viie mehe hulgas on ka Saaremaa esijalgrattur Andres Lauk.

JK Viiking juhi Riho Räime sõnul on koondise nimetamine muutunud poliitiliseks ja spordikaugeks ning on üsna tõenäoline, et Andres Lauku olümpialaste hulka ei valita. “Alaliidus ei ole mängureeglid paigas ja käib üks igavene jama,” nentis Räim.

Sydney olümpiamängude grupisõidus peaksid kindlasti startima elukutselised Jaan Kirsipuu, Lauri Aus ja Janek Tombak. Neljas mees on veel lahtine ning viies mees tuleb leida amatööride hulgast. Riho Räime hinnangul peaks Sydneys võistlevate proffide kõrval sõitma Eesti meistrivõistlustel neljanda koha välja sõitnud Andres Lauk. “Andres võitles selle koha ausalt välja,” täheldas Räim ja lisas, et saarlane on väärt olümpiale pääsu ainuüksi selle eest, et ta näitas oma jaksu korralikult sõita.

Andres Lauk kinnitas, et läks Eesti meistrivõistluste grupisõidu starti teadmisega, et paremad saavad Sydneysse. “Mulle oli välja öeldud, et see võistlus on minu jaoks oma võimete näitamiseks,” tunnistas rattur, lisades, et jalgrattaspordi tegelased ei pane tema sõite väljaspool tähele ja alahindavad neid võistlusi.
EJLi peasekretäri Urmas Karlsoni sõnul teeb valiku EJL-i juhatus, võttes kuulda Kirsipuu ja Ausi arvamust. Kirsipuu väitel võib tal abi olla vaid Erki Pütsepast või Allan Orasest, sest teab meeste võimeid.

Põhiliselt Eestis ja Soomes pedaalivate ratturite treenerid seevastu ei taha Pütsepast kuuldagi. Ka Mändoja pole nende arvates olümpiakoha vääriline.
“Kui Andres koondisesse ei saa, tahan EJL-i juhatuselt veenvat kirjalikku põhjendust, miks Lauku ei valitud,” kinnitas Räim.

www.saarlane.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.