Rigo Räim suundus taas Martinique’i rattaklubisse

Saaremaa 23aastane jalgrattur Rigo Räim suundus taas Kariibi meres asuva Martinique’i saare klubisse Union Sportive Foyalaise.

Jalgrattaklubi Viiking juht Riho Räim ütles, et kuna Rigo Räim muud pakkumist ei saanud, siis tuli hetkel leppida juba tuttava variandiga, sest ka eelmisel suvel sõitis Saaremaa noormees samas klubis.

Räime sõnul on see meie klubile normaalne variant, sest Union Sportive Foyalaise maksis kinni ratturi edasi-tagasi lennupiletid. “Seal on soe, saab juba normaalsetes tingimustes treenida ja korralikult hooajaks ettevalmistada,“ rääkis Riho Räim, lisades, et see ongi tema noorema venna peamine eesmärk.

Meeskond esialgu tundmatu

Rigo Räim tunnistas, et tegelikult oli tal plaan see hooaeg kusagil mujal sõita, aga erinevatel põhjustel sattus ta ikkagi oma vanasse klubisse tagasi. Klubikaaslasi ega kedagi meeskonnast peale bossi ja tema tütre saarlane veel näinud ei ole. “Loodan, et see vuntsidega poiss eelmise aasta meeskonnast on ka veel ikka olemas, sest muidu poleks rattasport enam see, mis ennem,“ kommenteeris Räim.

Ratturi sõnul saab ta võistlema hakata tõenäoliselt juba paari nädala jooksul, aga ilmselt tuleb esimesed sõidud niisama kaasa kulgeda, sest seni saarel oldud ajaga temast veel kindlasti võidusõitjat ei saa.

“Tegelikult sain ükspäev bossilt kalendri ka, aga ma ei suutnud sealt välja lugeda, et millised on need sõidud, kus mina osalen. Võimalik, et mingi hommik on boss lihtsalt autoga maja ees ja ütleb, et nüüd on minek,“ lisas Räim.

Troopilises kliimas treenimist on Rigo Räim alustanud kerge sõiduga. “Olen üksi treeninud, kuigi boss kutsus mind meeskonnaga ühistreeningule. Keeldusin viisakalt, sest eelmise aasta esimene ühistreening oli veel selgesti meeles ja praegune vorm sellist testimist kindlasti ei luba,“ selgitas rattur.

Tähtsamateks kodusteks võistlusteks tagasi

Mais algavateks tõsisemateks Eestis toimuvateks võidusõitudeks plaanib mees kodus tagasi olla. Tartu ja Tallinna GP-d, Saaremaa velotuur, Eesti meistrivõistlused ja Saarte mängud on need võistlused, kus Rigo Räim tahaks kindlasti osaleda.

Seejärel läheb ta ilmselt Martiniquele tagasi, kus osab ühel UCI kategooria velotuuril, mis tema klubile on kõige tähtsam võistlus.

Union Sportive Foyalaise näol on tegu amatöörklubiga, kellel on plaan mõne aasta pärast teha selle piirkonna esimene professionaalne kontinentaalne rattatiim.

Uudise allikas: Alver Kivi,ajaleht “Meie Maa”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.