Rigo Räim suundus Martinique’i rattaklubisse

Saaremaa 22aastane jalgrattur Rigo Räim suundub Kariibi meres asuva Martinique’i saare klubisse Union Sportive Foyalaise ja on seal kuni hooaja lõpuni.

Eelmisel kolmapäeval lendas Rigo Räim Pariisi, kus läbis ettenähtud tervisekontrolli ja siis sõitis kohe Prantsusmaale kuuluvale Martinique’i saarele. Union Sportive Foyalaise näol on tegu amatöörklubiga, kellel on plaan mõne aasta pärast teha selle piirkonna esimene professionaalne kontinentaalne rattatiim.

“Otsisin endale juba mitu kuud välismaa klubi ja erilisi variante mul ei olnud. Siis kuulsin, et nad otsivad sõitjaid, saatsin oma CV sinna ja osutusin väljavalituks,” rääkis Rigo Räim.

Klubist, seal sõitvatest ratturitest ja tasemest ei tea noor saarlane täpsemalt midagi. “Arvan, et tase on siiski okei ja midagi kerget seal ei ole,” märkis Rigo Räim, kes ei osanud öelda, kas see on tema karjääris samm edasi.

“Oleksin tahtnud tegelikult paremaid variante, aga kuna mul niikuinii muid pakkumisi polnud, pidi sellega leppima. Pigem on see praegu selline hädapärane lahendus,” tõdes rattur.

Pärast klubisse sisseelamist ja esimesi võistlusi loodab ta juuni lõpus toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks tagasi olla. Saaremaa velotuur jääb aga suure tõenäosusega vahele.

“Juuli algul hakkab seal Martinique’i velotuur, mis kuulub UCI kalendrisse ja on selle klubi põhisõit. Ei usu, et mind ära lastakse,” sõnas Rigo Räim.

Jalgrattaklubi Viiking juht Riho Räim ütles, et vaatab asjale positiivselt, sest saarlane ei saagi mandri klubisse minna ja peab ikka olema saarel.

“Ideaalne oleks, kui Rigo saaks sõita Saaremaa tuuri,” leidis ta, lisades, et vaadates edasisi käike, kus meil on mitmeid noori mehi peale tulemas, on vaja seal ära käia ja vaadata, mis rattamaailmas toimub.

“Kui vaatame, kes meil noortest järele tulemas on, siis on seda vaja. Esiteks on seal prantsuskeelne keskkond, nii õpib keele selgeks, sest rattaspordis on see keel number üks. Teiseks saab sidemeid ja võib luua eelduse meie teistele ratturitele,” lausus Riho Räim.

Ta ei karda, et noorem veli võiks Kariibi mere kuumas kliimas hätta jääda. “Inimene harjub kõigega. Iisraelis sai ta 40 kraadiga hakkama. Ega see meelakkumine tule, aga saabki kena karastuse,” oli klubijuht optimistlik.

Alver Kivi

Meie Maa ( 03. mai 2010)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.